Doğru saç modelleri ile yüzünüzün daha zayıf ve çekici görünmesini sağlayabilirsiniz. Makyaj hilelerinde olduğu gibi birkaç küçük ayrıntıyla aynı illüzyonu saçlarınıza da uygulayarak yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

Düz saçlar yüzünüzün daha geniş görünmesine sebep olur. Gevşek, uzun ve yumuşak dalgalar yüz hatlarınızı yumuşatırken daha zayıf görünmesini sağlayacaktır.

Asimetrik kesim saç modelleri yüzünüzü daha zayıf ve ince gösterir. Ortadan ayırdığınız ve bir kaç saç tutamını yüzünüze düşürdüğünüzde, yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kakül düşünüyorsanız, keskin kesimler uzak durmanız gereken modellerden. Ortası kısa ve iki yanı daha uzun, dağınık kakül kesimleri yüzünüzü dar ve uzun gösterir.

Hacim kazandırdığınız saçınızı yandan ayırmanız, yüzünüzün merkezini değiştirerek, yuvarlak görünmesini engeller.

Parlak saç renkleri, dikkati yüzün orta noktasına çeker. Parlak renkleri diplerde, daha koyu renkleri ise uçlarda kullanmak, çok daha zayıf görünmenizi sağlar.

Keskin olmayan saç kesimleri yüzünüzü daha oval gösterecektir. Hareketli kesimler yüzünüzü ovalleştirerek daha ince yüz hatları oluşturacaktır.

Dik ve yüksek topuz modelleri, yüzünüzü uzun gösterip, dikkatleri yukarı çekerek yüzünüzün daha daha zayıf görünmesini sağlayacaktır.

Saçlarınızın orantısını yüzünüze göre dengeleyen katlı kesimler, ince bir görünüm sağlar. Özellikle ortadan ayrılmış çene altına kadar uzanan katlar yüzünüzü daha zayıf gösterir.