Yüz tipine göre doğru saç kesimi çok önemlidir. Ancak kendinize en uygun modeli bulmak için sadece yüz tipiniz değil saç cinsiniz de önemlidir. Artık tekdüze bir saç modeli değil, farklı ve ilkbahar/yaz sezonuna uygun hareketli, enerjisi yüksek saç modellerini kullanabileceksiniz.

Kendinize en iyi giden doğru dokunuşu seçmeniz yeterli!

Size uygun saç kesimi, saç kalitenize, saç yapınıza ve yüzünüzün şekline bağlı. Bu kadar saç stili arasında kaybolmamanız için size yardım edeceğiz. Kusurları saklamak istiyorsanız, bu konuda size yardımcı olacağız.

Eğer saçlarınız ince telliyse, çok uzatmamaya gayret gösterin. Bu, saçlarınızın olduğundan daha ince ve az görünmesine sebep olacaktır. Daha çok katlı modeller tercih ederseniz, saçlarınızı daha gür ve hacimli göstermiş olursunuz.

Eğer saçlarınız kalın telliyse, uzun ve düz kesimler tam size göre. Kalın telli saçlar en zahmetsiz olarak adlandırılırlar. İster katlı iste katsız her şekilde kullanabilirsiniz. Ancak bu saç tipinde çok kısa kestirmemeye özen gösterin.

Eğer saçlarınız dalgalıysa, hepinizin bildiği gibi saç boyu uzadıkça saçtaki dalgalar da aynı oranda azalır. Bu yüzden daha dalgalı görünmesini isteyenler çok fazla uzatmamalıdır.

Eğer saçlarınız kıvırcıksa, çok kısa kestirmemeye özen gösterin. Saçlarınızın bonus diye adlandırdığımız şekli almasını istemiyorsanız omuz hizasının altıında olmasına özen gösterin.